Paykasa Şikayet

Paykasa şikayet sayfasına hoşgeldiniz. Gün geçtikçe daha fazla hayatımıza giren internet üzerinden en fazla yapılan işlemlerden birisi de online ödemelerdir. Ödeme yapan kişiye yoğun hayat temposu içerisinde büyük avantajlar sağlayan bu uygulamada kullanılan ödeme yönteminin güvenilirlik seviyesi ise oldukça önemlidir. Özellikle son dönemlerde kredi kartları ile yapılan işlemlerde kullanıcıların dolandırılmaları bu güvenilirliğin önemini daha ön plana çıkarmıştır. Ödeme işlemlerinde sorun yaşama istemeyen ve araştırmalar yapan internet kullanıcılarının ilk tercihleri ise paykasa olmaktadır. Kullanıcı hesaplarını dolandırıcılara karşı korumada oldukça etkili olan paykasa şikayet başlıkları ile forum sayfalarında anılmaması ile de kullanıcılara cazip gelmektedir.

Paykasa Nedir?

Sahip olduğu özellikler ile online ödeme yapanların vazgeçilmezi olan paykasa ön ödemeli kart sistemi olması nedeni ile içerisindeki para alınırken belirlenmektedir. Bu nedenle para aktarımı gerekmeyen bu ödeme yönteminde kullanıcıların dolandırıcılar tarafından mağdur edilme ihtimalleri de bulunmamaktadır. İşlemlerin 16 haneli pin kodu ile yapıldığı paykasa işlemler sırasında kesinlikle kişi veya sitelere kullanıcı bilgilerini vermemektedir. Kullanım süresi 1 yıl olan paykasanın bu süre içerisinde tekrar güncellenmesi gerekmektedir. Bir yıllık süre içerisinde güncelleme yapılmaya paykasalarda sürenin bitmesi ile kartın içerisinde para olması durumunda dahi kart kullanıma kapanmaktadır. Onay kodu olmadan işlemlerin tamamlanamadığı bu güvenilir ödeme yöntemi güvenilirlik seviyesinin yüksekliği ile günden güne kullanıcı sayısını da arttırmaktadır.

paykasa-sikayetPaykasa’yı Nerelerde Kullanabilirim?

İnternet ortamında bulunan ve online olarak ödeme kabul eden tüm sitelerde geçerli olan paykasanın uluslararası geçerliliği bulunmaktadır. Dünya üzerinde en fazla alışveriş işlemlerinde kullanıldığı görülen bu yöntem ile oyun sitelerine yatırım yapmak da mümkündür. Online olarak oynanılan oyunlara yapılan yatırımlarda hızı ile kullanıcılarına büyük avantaj sağlayan paykasa hiçbir ödeme işleminde kesinti yapmamaktadır.

Paykasa Nereden Alınmalı?

Birçok fazla talep gören ödeme yöntemi gibi paykasa da dolandırıcıların hedefindedir. Bu ödeme yönteminin satışını yaptığını belirten dolandırıcılar sahte siteler üzerinden kullanıcıları mağdur etmekteler. Bu siteler ile sorun yaşamak istemeyenlerin ise mutlaka alımlarını paykasa web adresinden veya lisanslı sitelerden almalarında fayda vardır. Web adresi üzerinden yapılan alımlarda canlı destek de sağlayan paykasa şikayet taleplerine de buradan çözüm üretmektedir. Olası bozum işlemlerini de sorunsuz şekilde gerçekleştiren paykasa bu işlem ile kullanıcılarının anlık nakit ihtiyaçlarını gidermelerine yardımcı olmaktadır.

Paykasa İle Ödeme İşlemleri Nasıl Yapılır?

Paykasa ile işlem yapmak için öncelikle paykasa’ya ait 16 haneli pin kodunun tahsis edilmesi gerekmektedir. Bunun güvenilir bir satış noktasına giriş yapan ve satın al sekmesine tıklayan kullanıcıların kişisel bilgilerini de ilgili alanlara yazmaları gerekmektedir. Bu aşamadan sonra 10 Euro ile 1000 Euro arasında değişen değerlerden bir tanesini seçen kullanıcılar seçtikleri kart değerinin TL karşılığını site hesabına gönderdiklerinde paykasa alımları tamamlanmış olur.

Daha sonra paykasının geçerli olduğu bir sitede alışveriş yapmak isteyen ve bunun için seçtiği ürünü sepete ekleyen kullanıcıların yapmaları gereken bir sonraki adım ödeme işlemlerine girmektir. Buraya giren ve paykasa sekmesine tıklayan kullanıcıların önlerine ödeme ekranı açılır. Buraya paykasa için kendilerine tahsis edilen 16 haneli pin kodu ile yatırım miktarını yazan kullanıcılara onay kodu SMS olarak gönderilir. Bu kodu da siteye giren kullanıcıların işlemleri tamamlanmış olacaktır. Yatırım işlemlerinde de kullanıcılar aynı işlem sırasını takip ederek hesaplarına para aktarımını sorunsuz olarak yapabilirler.

Paykasa Kullanıcı Yorumları

Bir ödeme yönteminin kalitesinin araştırılmasında birçok kullanıcının ilk baktıkları adres daha önce o ödeme yöntemi ile yapmış kullanıcıların yorumlarıdır. Hakkında yapılan yorum sayısı oldukça fazla olan paykasa şikayet başlığı ile anılmaması nedeni ile sürekli olarak kullanıcı sayısını arttırmaktadır. Kullanıcılarına sağladığı hızlı ve sorunsuz işlem ile paykasa şikayet başlığı ile anılmasının aksine kullanıcıların övgü dolu yorumları ile anılmaktadır. Kullanıcıların büyük bir çoğunluğu paykasa ile işlem yaparken donma sorunu yaşamadıklarından ve saniyeler içinde işlemlerini tamamladıklarından bahsetmektedirler.