paykasa-nedir

Paykasa Nasıl Kullanılır?

İnternetin ve online alışveriş sitelerinin hayatımıza girmesi ile güvenlik kavramı bir kez daha gündeme geldi. Son yıllarda birçok online site tarafından kabul gören paykasa güvenlik bakımından da çeşitli tedbirlere sahip. Peki paykasa nedir? Paykasa’nın kullanıcılara kazandırdıkları arasında neler yer alıyor.

Sanal kart olarak da bilinen paykasa daha güvenli bir biçimde alışveriş yapmak isteyenler tarafından kullanılıyor. Özellikle tek kullanıma sahip olan bir şifreye sahip olması kartın tercih edilirliğini artırıyor. Paykasa kartı satın alırken sadece ihtiyacınız olan limite sahip kartları tercih edebilirsiniz. Sanal kart döviz üzerinden satışa sunulmaktadır. 5 €’dan 500 €’ya kadar limit seçenekleri bulunuyor. Paykasa sanal kartların bir yıllık kullanım süresi olduğunu da unutmamanızda yarar var.

Paykasa Kart  Nedir?

Döviz kuru doğrultusunda online alışveriş yapma imkanı sunan paykasa kartı oyun sitelerinde de kullanabilirsiniz. Son yıllarda pek çok site paykasaya entegre olmuş durumdadır. Paykasaya entegre olan siteden alışveriş yaparken karşınıza ödeme seçenekleri çıkacaktır. Bu seçenekler arasından paykasayı işaretleyerek ödeme işleminizi yapabilirsiniz.

İşlem esnasında site sizden kartınıza ait olan şifreyi isteyecektir. Şifreniz paykasanızı satın alırken size verilmektedir. Bu şifreyi sisteme girmeniz halinde ödeme işleminiz tamamlanmış olacaktır. Böylece ödeme yaptığınız site ile kredi kartı ya da banka hesabı bilgilerinizi paylaşmak durumunda kalmazsınız. Böylece güvenilir bir alışveriş yapmanın keyfini yaşarsınız. Bu noktada paykasa kartınızı satın aldığınız noktalarından da önemi büyüktür.

Ön Ödemeli Sanal Alişveriş Kartı

Paykasa kart çağımızın en güvenli ödeme yöntemlerinden biridir. Genellikle kişisel verilerinin paylaşılmasını istemeyen ve güvenlik sorunları ile karşılaşmaktan kaçınan kişiler tarafından kullanılır. Sanal bir kart olması nedeniyle kartınızı kaybetme ya da çaldırma gibi bir ihtimaliniz bulunmamaktadır. Tıpkı kredi kartlarındaki gibi 16 haneli PIN kodundan oluşan,kart bakiyesini sizin belirlediğiniz ön ödemeli sanal bir karttır. Sizlere sunulan güvenli alışveriş şansı ile dilediğinizce satın alımlar gerçekleştirebilirsiniz. Paykasa kartı online alışveriş sitelerinde ya da dilerseniz oyun içi alışverişlerinizde kullanabilirsiniz.

Günümüzde sanal alışveriş talebinin artması nedeniyle birçok online alışveriş sitesi kurulmuştur. Ancak sanal alem üzerinden yapılan hızlı ve kolay alışveriş beraberinde güvenlik problemlerini de meydana getirmiştir. Bu gibi problemler ile karşılaşmak istemeyen kullanıcılar Paykasa Kartı tercih etmektedir.

Paykasa Kart Özellikleri Nelerdir?

Tek kullanımlık olan Paykasa Kartın kullanım bakiye limitini siz belirlersiniz. Ancak kartın tek kullanımlık olması sadece bir kere alışveriş yapacağınız anlamına gelmemektedir. Dilediğinizce alışveriş yapabilirsiniz sadece belirlediğiniz kart limiti bittiğinde kartınız kullanıma kapanır. Bunun sebebi ise 16 haneli PIN kodunuzun başka şahısların eline geçme ihtimalini ortadan kaldırmaktır. Alışverişe devam etmek için tekrardan bizimle iletişime geçerek yeni bir kart satın almanız gerekmektedir.

Paykasa Kart euro para birimi üzerinden güncel döviz kuru ile satın alınmaktadır. Kartların fiyatları güncel döviz kuruna göre değişebilmektedir. Örnek vermek gerekirse kartların 10€,20€,50€,100€,150€,250€,500€ gibi limit seçenekleri bulunmaktadır.

Kullanım limitini önceden belirlediğiniz kart ile alışveriş yaptıktan sonra kart içerisindeki bakiyeniz bitmediyse bizlere ulaşarak Paykasa Bozdurma işlemi yapabilirsiniz. Para bozdurma işlemi oldukça basit bir işlemdir. Kartınızın içinde kalan miktarı bizlere bildirdikten sonra gerekli kontroller sağlanır ve dakikalar içerisinde paranız banka hesabınıza transfer edilir.