Paykasa Kart

Paykasa kart ile neredeyse alışverişlerin tamamını internet üzerinden gerçekleştiren insanlar var. Bazılarıysa belirli alışverişlerini internet üzerinden yapmaktadır. İnternetten alışverişlerin ödemelerinde kredi kartı ya da banka hesap kartları kullanılıyor. Bu kartların kullanımında kişi, neredeyse tüm kişisel bilgilerini paylaşıyor ve ödeme bu şekilde gerçekleşiyor. Bu durumda kullanıcı güvenliğini ciddi şekilde tehdit ediyor. Bu sebeple; pek de güvenli olmayan ödeme şekillerine alternatif olarak ön ödemeli sanal kartların kullanımı gitgide yaygınlaşıyor. Bunun en önemli sebebi; bu sanal kartlar sayesinde insanlar güven vermeyen internet ortamlarında bilgilerini paylaşmak zorunda kalmıyorlar. Paykasa kartlar, ön ödemeli sanal kartlar arasında en çok tercih edilenlerden bir tanesidir. Kartın en önemli ve en dikkat çeken özelliği kullanıcı güvenliğini sağlamasıdır.

Kredi kartına benzetilse de aralarında farklılıklar vardır. En önemli fark; ay sonunda ödeme yapma gibi bir zorunluluğu yoktur. Kredi kartları ve diğer banka kartlarında belli aidat ücretleri vardır. Ancak, paykasa kart için bu durum söz konusu değildir. Her hangi bir aidat ödemesi yoktur. Bununla beraber alım ve satımlarda faiz uygulanmaz. Çünkü bu kart ön ödemeli bir sanal karttır. Bir yıl süresince istenildiği gibi kullanılabilir. Aynı zamanda, paykasa kartın içinde kalmış olan parayı bozdurma şansı vardır. Bu para miktarı bozdurularak iade şansı bulunmaktadır.

paykasa-kartPaykasa Kart Nedir?

En güvenli ve en hızlı alışveriş yapmayı sağlamak amacıyla tasarlanmış, geliştirilmiş, ön ödemeli tek kullanımlık sanal bir kart olarak tanımlanır. Paykasa kartile diğer tüm ödeme yöntemlerinden kurtulmak mümkün. Paykasa kart ile alışverişler en avantajlı şekilde gerçekleşir.

Paykasa kart, 10, 15, 20, 25, 30, 40, 50, 60, 70, 100, 150, 200 ve 250, 500, 1000 Euro şeklinde yükselen limitlere sahiptir. Her paykasa kart 16 haneli PİN koduna sahiptir. Paykasa kart kullanıcısı, 16 haneli kod numarasını alır. Daha sonra ödeme yapılacak sitede paykasa seçeneğini seçer. Bu seçim sonrasında 16 haneli kod numarası girilir. Bu işlemin ardından ” ödemeyi onayla ” butonu tıklanır. Bu son adımla birlikte işlem gerçekleşmiş olur.

Paykasa kartın kullanılabilmesi için paykasa kartın geçerli olduğu siteler seçilmelidir. Paykasa kartın geçmediği sitelerde bu kartın kullanımı söz konusu değildir. Ancak; her geçen gün paykasa kart kullanımı yaygınlaşmaktadır. Birçok sektörde paykasa kart kullanımı mümkün olmaktadır.

Paykasanın en cazip özeliklerinden bir tanesi de parkasa kart miktarının kullanıcı tarafından belirlenmesidir. Paykasa kart limitleri arasından herkes kendi bütçesi ve isteği dahilinde limit seçebilir.

Paykasa Kart Ne İşe Yarar?

Geniş yelpazede geçerliliği olan paykasa kart, güvenli alış verişe imkan tanır. Kişiler sahip oldukları kod ile istedikleri internet sitesinden alışveriş edebilirler. Ödemeler yapıldıktan sonra paykasa kart kendini yok eder. Dolayısıyla, bu kartın hiçbir güvenlik sakıncası yoktur. Bu özelliği ile kullanıcılar gönül rahatlığı ile alışveriş ederler. Paykasa kart ne işe yarar sorusunun cevabı özetlenecek olursa; hızlı, kolay ve güvenilir alışverişe yarar demek yerinde olacaktır.

Paykasa Kart Adrese Geliyor Mu?

İnternet üzerinden alımlar yapıldığında çoğu kez adrese teslim şeklinde sonuçlanır. Ancak; bu durum paykasa kart için geçerli değildir. Kart adrese teslim edilmez. Online bir şekilde on altı haneli bir epin kodu kişiye teslim edilir. Bu kodun tek kullanımlık bir kod olduğu unutulmamalıdır.

Paykasa Kart Fiyatları Neden Değişiyor?

Paykasa kart kullanıcılarının takip ettikleri hususlardan bir tanesi de paykasa kart fiyatlarıdır. Paykasa kart fiyatları sürekli olarak değişmektedir. Bunun nedeni; döviz kurudur. Paykasa kart fiyatları, günün döviz kuruna göre değerlendirilmekte ve buna göre belirlenmektedir.

Paykasa Kart Sahibi Nasıl Olunur?

Tercih edilen paykasa resmi bayiler üzerinden paykasa kart edinmek mümkün. Söz konusu sitenin canlı destek hattına bağlanılarak paykasa kart talebinde bulunulabilir. Çok kısa süre içinde paykasa kart sahibi olunur. Herkes paykasa kart sahibi olabilir.