Paykasa Burada

paykasa-buradaİnternet üzerinden ödeme işlemleri kullanıcılarına başta zamandan tasarruf olmak üzere birçok avantaj yaşatmaktadır. Ancak internet üzerinden ödeme işlemlerinde sorun yaşamak istemeyenlerin bazı konulara dikkat etmeleri gerekmektedir. Bu konulardan en önemlisi bazı ödeme yöntemlerinin güvenlik seviyelerinin düşük olmasıdır. Dolandırıcıların bu ödem yöntemlerine kolay erişim sağlamaları nedeni ile kullanıcıların sorun yaşama ihtimalleri çok yüksektir.

Bu nedenle birçok kullanıcının güvenilir olması tercih ettiği yöntem olan paykasa kullanıcılara ödeme işlemlerinde sorunsuz işlem garantisi sunmaktadır. Paykasa alımı sırasında dikkat edilmesi gereken konu internet ortamında bulunan paykasa burada reklamları kullanıcılara satış yapmaya çalışan dolandırıcı sitelerdir. Bu sitelerin tuzağına düşerek mağdur olmamak için ise mutlaka forum sayfalarında diğer kullanıcılardan bilgi almak oldukça önemlidir.

Paykasa Nedir?
İnternet kullanıcıları tarafından güvenilir ve hızlı olması dışında fazla bilinmeyen paykasa ön ödemeli karttır. Ön ödemeli kart olması nedeni ile bir defa alınan bu karta daha sonra yükleme yapmak mümkün değildir. İşlemlerini kart kodu güvenilirliği altında yapan paykasanın kullanım alanı da çok geniştir. Kredi kartları ile hiçbir ilişkisi bulunmayan paykasa kullanım sırasında onay kodu olmadan işlem yapmamaktadır. İşlemlerinde hiçbir kesinti yapmayan paykasa kullanıcı sayısını da sürekli olarak arttırmaktadır.

Paykasa Alımı Nasıl Yapılır?
Paykasa burada duyuruları yapan sitelerden bir tanesini tercih eden kullanıcılar site web adresinde bulunan satın al sekmesine tıklayarak işlemlere başlayabilirler. Bu aşamanın hemen ardından siteye kişisel bilgilerini eksiksiz ve doğru şekilde yazan kullanıcıların almak istedikleri paykasa değerini de belirtmeleri gerekmektedir. Paykasa değerleri tüm satış noktalarında aynı olan paykasa satışı sadece Euro bazlı yapıldığından değerlerin TL karşılığı sıklıkla değişmektedir.
Almak istediği kart değerini belirleyen ve kartın Türk Lirası karşılığını site banka hesabına yatıran kullanıcılar paykasa’ya sahip olurlar. Alım işlemleri sonrası kullanıcılar kredi kartlarından farklı olarak sanal bir karta sahip olurlar. İşlem sonunda kullanıcıya sadece 16 haneye sahip pin kodu verilmektedir.

Paykasa Nereden Alınır?
Online ödeme işlemlerinde kullanıcılarına sunduğu kolaylık ile nereden alınması gerektiği merak konusu olan paykasa burada reklamı yapan birçok site internet üzerinde bulunmaktadır. Bu sitelerden kullanıcıları çekmek isteyenlerin bazılarının ucuz paykasa satışı yaptıklarını belirttikleri de görülmektedir. Sabit kart değerlerine sahip olan paykasa’yı ucuza sattığını söyleyen sitelerin dolandırıcı olma ihtimalleri çok yüksektir. Bu nedenle mutlaka güvenilir satış noktalarından ve paykasa web adresinden tahsis edilmesi gereken paykasa için bu sitelerde canlı destek de verilmektedir. Bu durumu paykasa kullanımında kullanıcıların sorun yaşama ihtimallerini ortadan kaldırmaktadır.

Paykasa’yı Hangi İşlemlerde Kullanabilirim?
Online ödeme kabul eden tüm sitelerde kullanılan paykasa kullanıcılar tarafından en fazla alışveriş işlemlerinde kullanılmaktadır. Alışveriş işlemleri dışında oyun sitelerinde de kullanılan paykasa ile yapılan işlemlerin hızlı gerçekleşmesi kullanıcılara büyük avantaj sağlamaktadır.

Yapmış olduğu işlemler sırasında 3. kişiler ile bilgi paylaşımı yapmaya paykasa’nın pin kodu ile işlem yapması nedeni ile dolandırıcılarında kullanıcı hesabına erişme ihtimalleri bulunmamaktadır. Birçok oyun sitesinin de güvenilir olması nedeni ile bünyesine eklediği paykasa bu sitelere de yeni üyeler kazandırmaktadır. Her geçen gün kullanıldığı site sayısı artan paykasa’ya olan talep de günden güne çoğalmaktadır.

Paykasa ile Ödeme Nasıl Yapılır?
İnternet üzerinden lisanslı olarak paykasa burada duyuruları yapan sitelerden kendilerine 16 haneli pin kodu alan kullanıcılar paykasa geçerli olan sitelerde alışveriş ve yatırım işlemleri yapabilirler. Alışveriş işlemlerinde alınmak istenilen ürünün eklendiği sepet bölümüne giren kullanıcılar burada gördükleri paykasa sekmesine tıkladıkları zaman önlerine yeni bir pencere açılır. Burada bulunan ilgili alanlara ürünün bedeli ile birlikte kart kodunu yazıp işlemi onaylayan kullanıcıların alım işlemleri tamamlanmış olur.

Oyun sitelerine yapılan yatırımlarda da kullanıcılar ödeme sekmesine tıklayıp aynı şekilde işlemleri yaptıklarında hesaplarına yatırım tutarları aktarılmış olur. Her iki işlem sonunda da paykasa kullanıcılarına onay kodu gönderir. Bu onay kodu sitelere yazıldığında da kesintisiz şekilde işlemler gerçekleşmiş olur.

kaynak : https://paykasaode.com